MICHA DIET

Dietetyk Włocławek

Michał Rutkowski - dietetyk kliniczny i sportowy we Włocławku

mgr Michał Rutkowski - dietetyk kliniczny i sportowy

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku o kierunku Odnowa biologiczna i żywienie. Edukacja na jednej z kilku Akademii Wychowania Fizycznego w Polsce i praktyki w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich pozwoliły mi utrwalić i poszerzyć wiedzę na temat fizjologii człowieka, a następnie na skuteczne jej wykorzystanie w aspekcie żywienia.

Dodatkowo kilkunastoletni staż jako czynny sportowiec i licencjonowany trener daje mi możliwość umiejętnego prowadzenia sportowców i miano kompletnego specjalisty.

Wykształcenie z dietetyki klinicznej oraz kilkuletnie doświadczenie zawodowe pozwala mi skutecznie przeprowadzić proces redukcji masy ciała oraz wspomagać leczenie chorób poprzez dietoterapię.

Mając świadomość w jak szybkim tempie rozwija się dietetyka uczestniczyłem i nadal uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z innymi jako wykładowca akademicki oraz ekspert z zakresu żywienia w lokalnej telewizji.

Jako jeden z niewielu zdobytą wiedzę testuję również na sobie.

Podchodzę indywidualnie do każdej osoby oferując maksimum wsparcia, a podstawą mojej pracy jest zaufanie.

Moje certyfikaty

Świadomość tego, w jak szybkim tempie rozwija się dietetyka, pozwala mi uczestniczyć w wielu konferencjach i szkoleniach, aby cały czas być na bieżąco.
Dzięki temu, poszukuję co raz to nowszych rozwiązań, które przynoszą korzyści dla moich pacjentów!

Maria Nowak – dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Ukończyłam studia licencjackie z dietetyki na Collegium Medicum w Bydgoszczy przy UMK w Toruniu oraz studia podyplomowe z zielarstwa: „Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia – jakość i wykorzystanie” na SGGW w Warszawie.

 

Specjalizuję się w psychodietetycznej pracy nad zmianą nawyków żywieniowych (m.in. bycie „ciągle na diecie“, jedzenie słodyczy, kompulsywne jedzenie, jedzenie pod wpływem emocji, zajadanie stresów itp.), żywieniu dzieci, dietoterapii jednostek chorobowych, żywieniu kobiet w ciąży, mam karmiących i wracających do formy po ciąży.

 

Pracuję w zawodzie dietetyka od 2016 roku. Po kilku latach pracy zrozumiałam, że w pewnych przypadkach praca z jadłospisami nie jest skuteczna, dlatego zainteresowałam się tematem psychodietetyki. Od kilku lat psychodietetyka stała się moją nową pasją.

 

Od 2021 roku jestem związana z projektem FitMIND. Początkowo pracowałam jako trener FitMIND i specjalista do spraw uzależnienia od żywności w 10 tygodniowym Intensywnym Programie Zmiany Nawyków Żywieniowych. Od 2022 jestem wiceprezesem Fundacji FitMIND, która pomaga osobom uzależnionym od jedzenia odzyskać zdrową relację z jedzeniem.

Sprawdź ofertę!